Počet zobrazení stránky

pátek 16. května 2014

Skalka u jezírka

Rija mě poprosila o fotky ze skalky, tady je máte.
Skalka vznikla živelně, jako většina zákoutí na naší zahradě.
Už od dětství miluju vodní hladinu, až do svatby jsem žil ve městě nad soutokem Labe s Orlicí a spoustu času jsem trávil ve stínu staletých dubů u slepých ramen, zarůstajících rákosím, kde se zklidněná řeka líně klikatí polabskou rovinou. Dodnes rád sedím nad vodou, ať už se jedná o malý rybník v lese, nebo řeku se splavem. :) K nejbližšímu na Orlici to máme asi 5 km :)
No a loni se mi konečně podařilo splnit si svůj sen - malé jezírko na zahradě. A jelikož bylo potřeba někam odvézt vykopanou zeminu a jako mužskej patřím k přirozeně línější polovině lidstva, nechtělo se mi s kolečky plnými hlíny jezdit moc daleko :) Takže základ skalky byl na světě.
 O výsadbu květin se postaraly zčásti Hobby markety, zčásti Školky Litomyšl, a zčásti louky a meze.
Prostě živelné nákupy, nejlépe třeba když je rostlinka v akci, výsledný efekt doplnila "přirozená" migrace druhů pomocí lopatky a igelitového pytlíku. :-)
V rybníčku se pro letošek usídlili potápníci, vodoměrky, spousta vodních šneků, jeden čolek a tři žáby - svým kvákáním provokují kočky. Mikeš to nevydržel a skočil za žábou. :) :) Poprvé v životě jsem viděl kočku plavat - kupodivu plavala stylem čubička co nejrychleji ke břehu, žádná žába ji v tu chvíli už nezajímala :)
 
 Minulý týden přestěhovaný bazén - svažité terénní úpravy
opět hlavně z důvodu lenosti s odvozem hlíny :-)
Pokud jste doklikali až sem, tak děkuji za trpělivost, dnes jsem se rozpovídal.
Přeju krásnou " malou sobotu " :-) :-)

16 komentářů:

 1. Díky za fotky, nádhera. Skalka je úžasná a zimní zahrada nemá chybu. Díky moc, za bližší nakouknutí. Krásný víkend Rija

  OdpovědětVymazat
 2. Vypadá to na vaší zahradě úplně báječně :)

  OdpovědětVymazat
 3. To je teda ale moc pěkný! Nejsem skalkotyp, ale tato se mi líbí. A co znamená kámen s křížem a L?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je moje profesionální deformace. Jsem zeměměřič a jak někde najdu poničený a vyvracený mezník, co už dávno neslouží svému účelu. ..... tenhle je z jedné obce v Orlických horách

   Vymazat
 4. Tady v tom pripade uplne podporuji lenost kdyz se z ni dokaze vyklubat neco tak hezkeho tak je to urcite dobra vlastnost.Ted ale vazne vysledek primo ukazkovy.

  OdpovědětVymazat
 5. KRÁSA.
  AŤ VŠE HEZKY KVETE A ROSTE.
  PŘEJI PŘÍJEMNÝ DEN.
  BOHDA

  OdpovědětVymazat
 6. Děkuji za pochvalu. Moc mě potěšila spousta pochvalných komentářů

  OdpovědětVymazat

Budeme rádi za každý Váš komentář