Počet zobrazení stránky

sobota 20. dubna 2013

První narozeniny!
Dnes mi došlo, že jsme na Blogu už víc než rok, ani jsme to neslavili!
Tak jsme se vrhli do jara, že na počítač nebyl vůbec čas.Až dnes - trochu se nám ochladilo
po skoro letním čtvrtku, to jsme poprvé  vlezli do vody. Bazén, když konečně roztál, byl zelený jak rybníček brčálník. A taky se v něm usídlil veliký potápník. Podařilo se ho odlovit, říkáme mu Bilbo a je prvním obyvatelem našeho budovaného rybníčku. A dva litry sava a písková filtrace uvedly vodu do použitelného stavu, ani se nemusela kupovat drahá speciální chemie.
Dnes dopolko jsem s částí dětí jel do Litomyšle do zahradnictví pro nějaké vodní rostlinky, aby jezírko postupně začínalo žít. Jaro je vidět všude, zelená pole a louky, kvetoucí zlaté deště po vesnických zahrádkách, narcisy, první tulipány. 
V zahradnictví bylo narváno, všude spousty zahrádkomilovných  lidí a my moc neuspěli. Vzali jsme jen jednu svídu, aby bylo na proutky na pomlázku a z vodních jen pryskyřník, výběr ještě nebyl nijak závratný.
Cestou domů jsme ale u silnice, jak říkáme u "pětatřicítky", na Hartech objevili jezírkové a zahradní centrum s malým mini ZOO. Úžasné místo, jeli jsme kolem snad 1000 krát a nikdy nás nenapadlo zastavit - až dnes.  Máme vodní kosatec, nějaké doutníky a ještě další rostliny u kterých neznám ani název. 
 skalka u zahradního centra
 mini ZOO
krmení - jak řekly naše holky - " Krysáci " - podle oblíbeného večerníčku
 několik pozdravů z naší zahrady
rozkvétají i modřence


2 komentáře:

  1. Také se cestou kochám přírodou. Ta krásná zelená a rozkvetlé kytky mi dělají moc dobře na duši.

    OdpovědětVymazat
  2. u rodičů na zahradě už rozkvetly magnolie, nádhera

    OdpovědětVymazat

Budeme rádi za každý Váš komentář